Spaghetti met kip, burrata en citroenjus
Spaghetti met kip, burrata en citroenjus
Ingredienten voor 4 personen:
250 gram spaghetti, 2 kipfilets, 250 gram cherrytomaten, 2 eetlepels olijfolie, 6 tenen knoflook, 2 theelepels paprikapoeder, 2 theelepels Italiaanse kruiden, 1 biologische citroen, roomboter, verse basilicum, 1 bol burrata, Keltisch zout en peper naar smaak
Bereiding:
Kook de spaghetti gaar volgens de aanwijzingen op de verpakking. Verwarm de oven voor op 200 graden.
Halveer de cherrytomaten en doe ze in een ovenschaal. Besprenkel met olijfolie, 1 theelepel Italiaanse kruiden, zout en peper, en voeg 3 gehalveerde tenen knoflook toe en rooster 20 minuten in de oven.
Kruid de kipfilets met zout en peper, paprikapoeder en de overige theelepel Italiaanse kruiden. Verhit roomboter in een koekenpan en bak de kipfilets bruin en gaar. Haal de filets uit de pan en laat even rusten op een bord.
Snijd de citroen in plakjes en voeg deze toe aan de braadboter van de kip samen met de overige tenen knoflook en nog 50 gram roomboter. Laat de boter smelten en bak de citroen even kort aan.
Snijd de kipfilet in plakjes. Serveer de spaghetti met de geroosterde tomaatjes uit de oven, de plakjes kip, de citroen-boterjus, de burrata en verse basilicum naar smaak.
Eet Smakelijck!
Liefs, Williene
