Natuurlijk zwanger - 3e trimester!
3e Trimester 28 – 40 weken
In dit laatste trimester ga je je steeds meer voorbereiden op de bevalling en de komst van jullie baby. Je buik kan de laatste weken behoorlijk in de weg zitten en je kunt last krijgen van een paar lastige kwaaltjes. In deze blog geef ik weer een aantal tips hoe je deze op een natuurlijke manier kunt verzachten of kunt verminderen.
Ook voor dit derde trimester van je zwangerschap kun je veel tips opvolgen uit het tweede trimester.
Voeding
Probeer tijdens je zwangerschap zo gevarieerd mogelijk te eten. Het kan zijn dat je ineens trek hebt in hele andere dingen dan normaal. In je hele zwangerschap is het belangrijk dat je probeert zo gezond mogelijk te eten. Lukt dit niet omdat je bijvoorbeeld erg misselijk bent, neem dan een vitaminesupplement.
- Eet voldoende groente en fruit.
- Eet regelmatig verse, vette vis zoals wilde zalm, haring, sardines.
- Drink voldoende water
Supplementen
Als je zwanger bent is het belangrijk dat je gezond eet en dat je wat aanvullende voedingssupplementen gaat gebruiken.
Het is belangrijk om vitamine D, visolie en eventueel een Multivitamine voor zwangeren te gebruiken. Zie hiervoor de tips bij het eerste en tweede Trimester.
Veel voorkomende kwaaltjes
In deze periode kun je een aantal vervelende kwaaltjes krijgen. De meest bekende zijn wel de spierkrampen in je voeten en benen en brandend maagzuur.
Zelf heb ik mijn hele zwangerschap magnesium gebruikt en van beide geen last gehad, in tegenstelling tot mijn eerste twee zwangerschappen. Dat magnesium kan helpen bij spierkrampen is bekend, maar dat het ook maagzuur kan voorkomen is nog geen duidelijk bewijs voor. Magnesium kun je via een supplement nemen maar ook via magnesiumolie of magnesiumvlokken in een (voeten)bad. Al deze producten vind je in de webshop.
Voor brandend maagzuur zijn er een aantal huismiddeltjes die kunnen helpen:
Een lepel havermout eten zonder er bij te drinken.
Een paar blokjes verse ananas eten.
Een glas water drinken met een mespuntje baking soda.
Een lepeltje pindakaas langzaam opeten.
Kamille thee drinken.
Natuurlijke Verzorging
Ook hiervoor kun je de tips volgen die bij het eerste en tweede trimester staan.
Kraampakket
Heb je nog geen kraampakket aangeschaft of aangevraagd bij je verzekering, dan moet je dat rond de 30 weken gaan regelen. Soms krijg je je kraampakket van de verzekering maar als dat niet het geval is moet je deze zelf aanschaffen. Er is ook een heel fijn natuurlijk kraampakket met o.a. biologisch kraamverband, een navelveter en met een paar superleuke kadootjes. Vertelde ik je de vorige blog dat je deze kon krijgen bij Nalini, inmiddels is dit overgaan naar DaLaLou.
Zwangersschapscursus
Ben je op het laatste moment nog op zoek naar een leuke zwangerschapscursus? Dan heb ik een leuke tip voor je. Zelf was ik nooit zo van de cursussen. Of ik vond het te zweverig, of ik dacht er niets mee te kunnen. Tot ik bij mijn derde zwangerschap op de site terecht kwam van Fijn Zwanger. Dit sprak me gelijk aan en Sabine heeft toen een ontzettend leuke en fijne cursus bij mij aan huis gegeven. Bovendien is deze cursus echt 100% mannenproof, echt geweldig leuk hoe ze dit doet. Echt een hele grote aanrader dus! Via Sabine heb ik ook een bevalbad gehuurd, en mede dankzij haar tips heb ik een hele fijne badbevalling gehad. Neem gerust contact met haar op, ze helpt je graag verder!
Naderende bevalling
Nu de bevalling steeds dichterbij komt is het verstandig om je voor te bereiden.
Zo is het gebruiken van een probiotica als je zwanger bent heel belangrijk. Je baby krijgt jouw darmflora mee als het wordt geboren en het is dus goed als jouw darmflora in balans is. Hier kan een probiotica bij helpen. Een goede probiotica heb je van bijvoorbeeld Vitals, Deze kun je vanaf 34 weken in je zwangerschap gaan gebruiken.
Mocht je al weten dat je in het ziekenhuis gaat bevallen dan kun je vanaf 37 weken al beginnen met voorzichtig voorkolven zodat je wat voeding kunt opbouwen voor je baby om te voorkomen dat ze in het ziekenhuis kunstvoeding geven. Je kunt er in dit artikel alles over lezen. Doe dit altijd in overleg met bijvoorbeeld je verloskundige.
Om je bevalling te versnellen of gemakkelijker te maken zijn er verschillende manieren. Zo zou het drinken van frambozenbladthee je bevalling versnellen en je weeën versterken, net zoals het eten van dadels vanaf je 34e week. Je kunt het uiteraard uit proberen, ik heb het beide wel gedaan en had een hele snelle en voorspoedige bevalling, maar of dit hieraan heeft gelegen, tja, dat weet je natuurlijk nooit :-) Je kunt ook je perineum in deze laatste weken voor je bevalling een paar keer per week masseren met perineumolie van Weleda. Deze fijne en zachte olie maakt het alvast soepel en minder kwetsbaar waardoor je huid wordt voorbereid op de bevalling. De perineumolie vind je in de webshop.
Dit is ook hét moment om alvast wat maaltijden klaar te maken en in te vriezen zodat je na de kraamtijd even niet aan koken hoeft te denken maar gewoon wat uit de vriezer kan halen. Soepen, sauzen, ovenschotels, heel veel maaltijden zijn prima geschikt om in te vriezen. In de receptenindex vind je veel recepten!
Maak vooral vast een heerlijke pan vol krachtige kippenbouillon klaar om in porties in te vriezen. Heerlijk tijdens je bevalling én om in de kraamweek aan te sterken.
In de laatste blog over de natuurlijke zwangerschap hoop ik nog een aantal bevallingstips te delen. Ik wens je heel veel sterkte toe met de laatste loodjes!
Fijne dag!
Liefs, Williene